Nauka dla gospodarki
Aktualności
Rekrutacja
02.10
2013
Czy muszę wystąpić o zgodę rektora na działalność gospodarczą?
Jestem pracownikiem naukowym zatrudnionym na uczelni wyższej i chciałbym założyć działalność gospodarczą. Czy muszę wystąpić o zgodę rektora?

Zgodnie z art. 129 ust. 3 ustawy Prawo o szkolnictwie wyższym nauczyciel akademicki prowadzący działalność gospodarczą ma obowiązek poinformować o tym rektora tej uczelni, która jest dla niego podstawowym miejscem pracy. Rozpoczęcie działalności gospodarczej nie wymaga uzyskania zgody.

    Dołącz do nas
     już teraz!

 

 

 

 

Biuro Projektu

e-mail: ndg@us.edu.pl
tel. +48 32 359 20 81

 

Punkt Konsultacyjny

e-mail: konsultacje.ndg@us.edu.pl
tel. +48 32 359 20 81

 

Biuro Współpracy z Gospodarką
Uniwersytetu Śląskiego
w Katowicach

40-007 Katowice
ul. Bankowa 12

Człowiek - najlepsza inwestycja
„Nauka dla Gospodarki - efektywne zarządzanie badaniami naukowymi
i komercjalizacja wyników prac badawczych”
Projekt współfinansowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego.